Raspored sati 2017./2018.

šk. god. 2017./2018.

RASPORED PRIMANJA RODITELJA.docx

Godišnji plan i program rada škole 2017./2018.

19 OS IVANA GUNDULICA GPP novo.pdf

šk. god. 2017./2018.

Članovi Vijeća roditelja 2017./2018.

Članovi Vijeća učenika 2017./2018.

« Srpanj 2018 »

Osnovna škola Ivana Gundulića Dubrovnik u CARNetovom "pilot projektu"
Autor: Administrator , 30. 3. 2017.

Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet pokrenula je projekt "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)". Riječ je o strukturnom projektu razvoja digitalno zrelih škola u kojemu sudjeluje 151 hrvatska škola. Projekt je dio šireg programa e-Škole koji se provodi u razdoblju 2015.-2022. te se sastoji od pilot projekta koji traje od 1. ožujka 2015. do 28. veljače 2018. godine.

Partneri u projektu e-Škola su CARNet, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, OŠ Ivana Gundulića i grad Dubrovnik kao osnivač škole.

Svaka matična škola u pilot projektu dobit će jednu interaktivnu učionicu i jednu prezentacijsku učionicu. Interaktivna učionica podrazumijeva pametni ekran te 30 tableta, dok će prezentacijska učionica imati samo pametni ekran.

Nastavnici prirodoslovnih predmeta STEM UČITELJI dobit će hibridna računala, a nastavnici ostalih predmeta dobit će tablet. Ravnatelj, knjizničar i stručni suradnici dobit će laptop.

Uz navedene uređaje, škole će dobiti i dodatnu opremu gdje je potrebno, kao što su tipkovnice, web-kamere i slično.

U školi Ivana Gundulića 29. ožujka 2017. u prisustvu Povjerenice Vlade Republike Hrvatske za Dubrovnik Nade Medović i pročelnika Upravnog odjela za obrazovanje, sport, socijalnu skrb i civilno društvo Miha Katičića, ravnateljice, učiteljica i učitelja svečano je podijeljen dio opreme: 51 tablet računalo, 8 hibridnih i 5 prijenosnih računala te opremu za interaktivnu i prezentacijsku učionicu.

Prisutnima se obratila povjerenica Medović, kao i gospodin Katičić koji su učiteljima poželjeli mnogo uspjeha u radu i realizaciji projekta te posebno izrazili zadovoljstvo što je u projekt uključena i PŠ Šipanska Luka koja će dobiti 7 tablet računala i opremu za prezentacijsku učionicu.

Sljedeća etapa je priprema za uvođenje e-dnevnika 1. - 8. razreda te postavljanje mrežne opreme.