Raspored sati 2017./2018.

šk. god. 2017./2018.

RASPORED PRIMANJA RODITELJA.docx

Godišnji plan i program rada škole 2017./2018.

19 OS IVANA GUNDULICA GPP novo.pdf

šk. god. 2017./2018.

Članovi Vijeća roditelja 2017./2018.

Članovi Vijeća učenika 2017./2018.

« Srpanj 2018 »

(Ne)zaboravljena razglednica
Autor: Administrator , 27. 5. 2017.

Učenici Osnovne škole Ivana Gundulića ponovno su sudjelovali u projektu Zaboravljena razglednica koji provodi Udruga ljubitelja hrvatskih tradicija i prirodnih ljepota Dubrovnik.

Udruga je svakome učeniku osigurala razglednicu s poštanskom markom da bi omogućila slanje. Naša je škola još jednom dokazala kako njeguje taj već pomalo zaboravljen i internetskim mogućnostima potisnut običaj.

Učenici razredne nastave razglednice su pisali 15. svibnja na Satu razrednika i svaki je razred sa svojom razrednicom išao ubaciti razglednice u poštanski sandučić. Učenici predmetne nastave razglednice su pisali 15. – 19. svibnja na nastavi Hrvatskoga jezika, a potom su izabrali predstavnike svojih razreda koji su s profesoricom Hrvatskoga jezika išli do poštanskoga sandučića.

Naše razglednice razveselit će brojne primatelje - od baka, djedova, braće, sestara, prijatelja i prijateljica iz drugih dijelova Lijepe naše do čak same predsjednice. Osim što fotografijom dubrovačkih motiva podsjećaju na prirodne ljepote našega grada, sadržajem pobuđuju osjećaje koji se običnim porukama ne mogu izraziti. Neke su nas uspjele nasmijati (kao one poslane profesorima), neke su nas uspjele rasplakati (poput onih poslanih prijateljima na liječenju), ali sve su u nama uspjele potaknuti ono što im i jest namjena – pobuditi osjećaje i u pošiljateljima i u primateljima te omogućiti materijalni podsjetnik na taj čin.