Raspored sati 2017./2018.

šk. god. 2017./2018.

RASPORED PRIMANJA RODITELJA.docx

Godišnji plan i program rada škole 2017./2018.

19 OS IVANA GUNDULICA GPP novo.pdf

šk. god. 2017./2018.

Članovi Vijeća roditelja 2017./2018.

Članovi Vijeća učenika 2017./2018.

« Srpanj 2018 »

U posjetu Umjetničkoj galeriji Dubrovnik
Autor: Administrator , 4. 6. 2017.

Dana 2. lipnja posjetili smo Umjetničku galeriju Dubrovnik. Uz srdačnu dobrodošlicu osoblja galerije te uz stručno vodstvo upoznali smo se sa blagom koje skriva ta ustanova.

Obilazak smo započeli upoznavanjem sa stalnim postavom galerije smještenim na prvom katu, te njenim fundusom u kojem se nalaze najznačajnija imena hrvatske umjetnosti. Nakon obilaska stalnog postava druženje smo nastavili na čuvenoj taraci-pozornici galerije odakle seže predivan pogled na Grad na kojoj su se upravo vršile pripreme za večerašnji koncert Dubrovačkog simfonijskog orkestra. Upoznali smo se poviješću same palače Banac te umjetničkim stilovima (renesansa, gotika) arhikteture. Obišli smo i kapelicu u kojoj je smješten reljef svetog Franje Asiškog velikana hrvatskog kiparstva, Ivana Meštrovića.

Zatim je uslijedio obilazak trenutne izložbe istaknutog akademskog slikara Tomislava Buntaka i njegove izložbe "Ljudski vrt milosti”. Učenici su bili impresionirani, zadivljeni viđenim od zamračenih prostorija osvjetljenih UV rasvjetom gdje slike dobijaju jednu drugačiju dimenziju, do reljefa, ocrtanih zidova same Galerije te računalnih grafika. Do nekog sljedećeg druženja zahvaljujemo se srdačnom osoblju Umjetničke galerije Dubrovnik.