Raspored sati 2017./2018.

šk. god. 2017./2018.

RASPORED PRIMANJA RODITELJA.docx

Godišnji plan i program rada škole 2017./2018.

19 OS IVANA GUNDULICA GPP novo.pdf

šk. god. 2017./2018.

Članovi Vijeća roditelja 2017./2018.

Članovi Vijeća učenika 2017./2018.

« Lipanj 2018 »

Medijska kultura: Knjižnica - rječnik, školski pravopis
Autor: Administrator , 18. 9. 2017.

U ponedjeljak, 18. rujna, naša školska knjižničarka Martina Skvrce ugostila je učenike 4.a razreda i učenika Paula iz PŠ Koločep i u ugodnoj atmosferi otkrila nam tajne: što je rječnik, što je školski pravopis, kazalo s abecednim redom.

Uživali smo u njezinom zanimljivom predavanju. Otkrila nam je gdje sve možemo pronaći rječnik i pravopis: jednim klikom miša našli smo se u svijetu interneta, na mrežnim stranicama koje nam u tome mogu pomoći. Zaigrali smo s njome neke od ponuđenih igara te tako provjerili naše poznavanje pravopisa.

Najzanimljiviji dio je bio na kraju: igra Bomba – smisli riječ s početnim slogom koji je na izvučenoj kartici dok ti u ruci otkucava „bomba“….tik – tak, tik – tak i….BUUUM!!!! Trebalo je biti jako pažljiv, smiren i brz!

Oduševila nas je knjižničarka Martina. Jedva čekamo kod kuće zaigrati neke od pokazanih igrica te na taj način ponoviti ono već znano i riješiti pokoju dilemu koju imamo kada ne znamo što neka riječ znači ili kako se točno piše.