Raspored sati 2017./2018.

šk. god. 2017./2018.

RASPORED PRIMANJA RODITELJA.docx

Godišnji plan i program rada škole 2017./2018.

19 OS IVANA GUNDULICA GPP novo.pdf

šk. god. 2017./2018.

Članovi Vijeća roditelja 2017./2018.

Članovi Vijeća učenika 2017./2018.

« Rujan 2018 »

Dan kravate
Autor: Administrator , 18. 10. 2017.

I ove smo školske godine u našoj školi obilježili Dan kravate, koji se obilježava od 2008. u Republici Hrvatskoj. Naime, taj je dan Hrvatski sabor proglasio Danom kravate. (Fotogalerija)

Dan kravate obilježili su i učenici razredne nastave PO Šipanska Luka. Osim raznobojnih kravata kojima su se ukrasili na današnji dan, učenici su istraživali povijest ovog prepoznatljivog modnog dodatka, načine vezanja te su donijeli zaključak: "Kravata-izum Hrvata". (Fotogalerija)

Učenici i djelatnici, s raznobojim kravatama oko vrata, pridružili su se tako velikoj obitelji škola i vrtića u Republici Hrvatskoj koji su na različite načine i različitim aktivnostima sudjelovali u obilježavanju tog datuma.
Učenici su crtali kravate, učili o njenoj povijesti i fotografirali se u školskom dvorištu. Zajednička fotografija, zabilježena uspomena na jedan školski dan i podsjećanje na hrvatsku uglađenost i kultiviranost od davnih vremena  potvrđuju da je priča o kravati – priča o ljubavi.
Naime, zaručnice su svojim zaručnicima prije odlaska u rat, kao znak vjeronosti, darivale rubac. Hrvatske vojnike koji su sudjelovali u tridesetogodišnjem ratu (1618. -1648.) taj je rubac izdvajao od ostalih vojnika i postao toliko prepoznatljiv da su ga Francuzi prozvali “a la Croate” od čega se kasnije razvila riječ kravata.