Raspored sati 2017./2018.

šk. god. 2017./2018.

RASPORED PRIMANJA RODITELJA.docx

Godišnji plan i program rada škole 2017./2018.

19 OS IVANA GUNDULICA GPP novo.pdf

šk. god. 2017./2018.

Članovi Vijeća roditelja 2017./2018.

Članovi Vijeća učenika 2017./2018.

« Rujan 2018 »

Obilježavanje Međunarodnog dana tolerancije
Autor: Administrator , 21. 11. 2017.

Tjedan 13. - 17. studenog protekao je u znaku tolerancije i prihvaćanja, ali i bolnog prisjećanja na posljedice netolerancije i kršenja ljudskih prava.

Učenici 8. a, b, c i 6.d razreda obilježili su na satovima Hrvatskog jezika Međunarodni dan tolerancije (16. studenoga) te Dan sjećanja na Vukovar (18. studenoga).

Žrtva Vukovara dostojanstveno je obilježena kroz tekstove Drage Štambuka, Siniše Glavaševića i Hrvoja Hegedušića kada su se učenici još jednom u interpretaciji, razgovoru i pisanim radovima osvrnuli na tužnu sudbinu Grada Heroja te posljedice nasilja, netolerancije, agresije, izostanka ljudskosti i oživljavanja svega onoga što čovjek čovjeku nikada ne bi smio postati i biti.

Zašto je tolerancija važna za život svakog pojedinca, razreda, grada, države i svijeta učenici su iznosili na Satu razrednika i Hrvatskog jezika u svojim pojedinačnim i grupnim prezentacijama, tekstovima i porukama, a učenici osmih razreda na satu Hrvatskog jezika raspravljali su na temu Živimo li u tolerantnom društvu  te Je li tolerancija nužna za razvoj i napredak suvremenog čovjeka i društva.

Za Sat razrednika učenici 8.b razreda pripremili su prezentacije na temu povezanosti netolerancije i vršnjačkog nasilja, kako ga prevenirati te kako postupati ukoliko postanemo svjedoci vršnjačkog nasilja.

Prof. Anamarija Didović Batinić

Prezentacije: