Raspored sati 2017./2018.

šk. god. 2017./2018.

RASPORED PRIMANJA RODITELJA.docx

Godišnji plan i program rada škole 2017./2018.

19 OS IVANA GUNDULICA GPP novo.pdf

šk. god. 2017./2018.

Članovi Vijeća roditelja 2017./2018.

Članovi Vijeća učenika 2017./2018.

« Srpanj 2018 »

Potičemo čitanje
Autor: Administrator , 19. 2. 2018.

„Djeca koja čitaju postaju ljudi koji misle.“

Naša je školska knjižnica od ovoga mjeseca bogatija za tristotinjak knjiga. Njih stotinjak nabavljeno je prihodima prikupljenima od školskog Božićnog sajma koji se već tradicionalno odvija svake godine u prosincu. Koristimo prigodu i zahvaljujemo se svim učenicima, učiteljicama i učiteljima te roditeljima koji su sudjelovali na sajmu i zahvaljujući kojima će naši učenici uživati u novim izdanjima dječjih klasika – „Vlak u snijegu“, „Družba Pere Kvržice“ i „Pale sam na svijetu“.

Ostale knjige nabavljene su zahvaljujući Gradu Dubrovniku koji je odlučio financijski poduprijeti projekt naše škole – PET(ak) ZA ČITANJE!. Riječ je o projektu poticanja čitanja među učenicima kojim se želi poticati samostalno čitanje djece, stvarati pozitivan stav prema knjizi, čitanju i knjižnici kao mjestu okupljanja i kreativnog  provođenja (slobodnog) vremena te odgajati generacije doživotnih čitatelja koji će voljeti i cijeniti knjigu i čitanje kao vrijednosti koje obogaćuju čovjekov život.

Školska knjižnica bogatija je i za 12 zanimljivih edukativnih slikovnica vezanih uz STEM PODRUČJE u kojima nas Leo, „najbistriji klinac na trećem kamenčiću od Sunca“ na jednostavan i zabavan način vodi kroz svijet znanosti, tehnologije, inženjerstva i matematike.

U knjižnični fond uvrštena je i edicija Građe lagane za čitanje. Riječ je o antologijskim lektirnim naslovima (Andersena, braće Grimm, Šenoe i Brlić-Mažuranić), koji su jezično i grafički prilagođeni za djecu i mlade s disleksijom i poteškoćama čitanja.

Dragi učenici, svratite u knjižnicu i odaberite knjigu po svom izboru. Veselimo Vam se!