šk. god. 2018./2019.

POSLIJEPODNEVNE INFORMACIJE 1. POLUGODIŠTE

Raspored sati 2018./2019.

šk. god. 2018./2019.

Članovi Vijeća roditelja 2018./2019.

Članovi Vijeća učenika 2018./2019.

Godišnji plan i program rada škole 2018./2019.

GPP 2018 2019 verzija za web.pdf

« Prosinac 2018 »

Dan ružičastih majica, 28. veljače 2018.
Autor: Administrator , 28. 2. 2018.

Povodom Dana ružičastih majica u Osnovnoj školi Ivana Gundulića Dubrovnik održan je niz uvodnih radionica za učenike.

Na satovima razrednika svi su učenici putem predavanja i video prezentacije upoznati sa značenjem i početkom obilježavanja Dana ružičastih majica. Učenici su sami izradom literarnih i likovnih radova na temu vršnjačkog nasilja pridonijeli obilježavanju samog dana. Učenici osmih razreda su u interaktivnom predavanju uz diskusiju sa razrednicama i stručno razvojnom službom raspravljali o vrstama nasilja, načinima rješavanja i mogućim posljedicama. Na kraju predavanja su na papirnatim ružičastim majicama pisali pozitivne poruke o borbi protiv vršnjačkog nasilja. Učenici sedmih razreda su sudjelovali u snimanju video uratka u kojem su se između ostalog koristile poruke učenika osmih razreda. Pod motom „Zajedno protiv nasilja“ učenici sedmog razreda su zajedno sa razrednicama pod vodstvom stručno razvojne službe izradili plakate, pisali poruke i snimili dva skeča koja su dio videa.

Učenici i zaposlenici škole su na školskom dvorištu, obučeni u ružičaste majice, plesali na pjesmu „Život nije siv“ te su tako uz pjesmu i ples zajednički obilježili međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Fotogalerija Videospot

PO Šipanska Luka i Suđurađ obilježili su „Dan ružičastih majica“. U sklopu projekta učenici su upoznati sa značenjem ružičastih majica te su zajedno sa svojim učiteljicama prenijeli svoje pozitivne misli na balone te se složili kako u njihovoj školi nema mjesta nasilju. Plakatima su poručili što ne žele u svojim učionicama te vođeni pjesmom „Život nije siv“ otplesali ovaj ružičasti dan.

DSCF9891.mp4 (12.40 MB)
DSCF9913.mp4 (5.65 MB)