šk. god. 2018./2019.

POSLIJEPODNEVNE INFORMACIJE 1. POLUGODIŠTE

Raspored sati 2018./2019.

šk. god. 2018./2019.

Članovi Vijeća roditelja 2018./2019.

Članovi Vijeća učenika 2018./2019.

Godišnji plan i program rada škole 2018./2019.

GPP 2018 2019 verzija za web.pdf

« Prosinac 2018 »

Završena podjela dječjih Biblija na satovima vjeronauka u našoj školi
Autor: Administrator , 3. 3. 2018.

Podjela dječjih Biblija učenicima prva četiri razreda koji pohađaju neki od kršćanskih vjeronauka u našoj Osnovnoj školi Ivana Gundulića završena je u petak 2. ožujka. Učenici su s radošću i velikom znatiželjom kroz protekli tjedan iz ruku svojih vjeroučitelja primili ovaj dar, te ga ponijeli svojim kućama, kako bi u obiteljskom krugu nastavili čitati Božju riječ prilagođenu njihovom uzrastu.

Dar je omogućen zajedničkom suradnjom Dubrovačke biskupije i Kristovih Crkava u Republici Hrvatskoj, a izdavanje je financirala Istočna europska misija. Zahvaljujući gospodinu Jurici Lazaru iz Kristove Crkve iz Varaždina, ujedno direktoru crkvene službe „Hrvatska za Krista“ i dubrovačkom biskupu mons. Mati Uziniću, te obostranoj otvorenosti i spremnosti na ekumenski dijalog na posve konkretan način, svaki učenik je dobio svoj primjerak Biblije. U našoj školi je podijeljeno ukupno preko 380 Biblija, a na području biskupije gotovo 4000 Biblija.

Ovaj projekt će se nastaviti i kroz iduće godine, podjelom Biblija novim generacijama prvih razreda osnovne škole. U organizacijskom smislu podjelu po školama su proveli Caritas Dubrovačke biskupije, kao i Katehetski ured.