Godišnji plan i program rada škole 2019./2020.

Odluka o realizaciji odmora za učenike

Odluka o realizaciji odmora za učenike tijekom 2019./2020. nastavne godine za školske ustanove na području Dubrovačko-neretvanske županije

šk. god. 2019./2020.

Raspored informacija za roditelje u šk. god. 2019./2020.

šk. god. 2019./2020.

Članovi Vijeća roditelja 2019./2020.

Članovi Vijeća učenika 2019./2020.

Raspored sati 2019./2020.

Klikni na sliku za raspored sati

Predupis djece u 1. razred školske godine 2019./2020.

Klikni na sliku za više

« Prosinac 2019 »

Paul O'Grady, Irac s hrvatskom adresom, u OŠ Ivana Gundulića
Autor: Administrator , 18. 4. 2018.

Paul O'Grady, svestrani Irac, arhitekt, pjevač, instruktor irskog plesa, predavač engleskog jezika, književnik koji već petnaestak godina živi u Hrvatskoj, jutros je u OŠ Ivana Gundulića predstavio svoju nedavno obajavljenu knjigu „Moj brod je Hrvatska“.

Zanimljivom susretu s O'Gradyjem, nazočili su, uz učenike i nastavnike, i predstavnici izdavačke kuće Alfa, u čijem je izdanju knjiga objavljena, gospodin Steve Lever, zamjenica dubrovačkog gradonačelnika gđa Tepšić te pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, sport, socijalnu skrb i civilno društvo gosp. Brčić.

Književnik O'Grady pozitivnu je energiju svoje knjige, optimizam, duhovitost i životnu filozofiju koja ispred materijalnog stavlja humanost podijelio na književnom susretu s učenicima 6., 7. i 8. razreda u školskoj knjižnici te na radionici održanoj u školskom holu uz puno pjesme i smijeha.

Približivši se djeci pisac je jednostavnim rječnikom prenio važne životne poruke, od kojih svakako treba istaknuti one vezane uz obrazovanje: O'Grady savjetuje učenike da iz školskoga života izvuku maksimum naglašavajući važnost učenja i razvijanja kritičkog mišljenja te ih potiče da svojim nastavnicima stalno postavljaju pitanja i uvijek u životu budu radoznali.

No, najvažnija poruka mladim generacijama zasigurno je poziv da svoj životni put grade u Hrvatskoj s ciljem stvaranja zemlje „u kojoj svaki član zajednice ima šansu ne samo preživjeti, već uživati, zračiti zadovoljstvom i slaviti život!“ „Onaj tko nije pokušao u Hrvatskoj, ne može uspjeti ni u nekoj drugoj zemlji“, zaključuje Paul O'Grady. Fotogalerija