šk. god. 2018./2019.

POSLIJEPODNEVNE INFORMACIJE 1. POLUGODIŠTE

Raspored sati 2018./2019.

šk. god. 2018./2019.

Članovi Vijeća roditelja 2018./2019.

Članovi Vijeća učenika 2018./2019.

Godišnji plan i program rada škole 2018./2019.

GPP 2018 2019 verzija za web.pdf

« Prosinac 2018 »

Istraživačka nastava 5-ih razreda
Autor: Administrator , 16. 4. 2018.

Učenici 5.a i 5.b razreda Osnovne škole Ivana Gundulića prisustvovali su u ponedjeljak, 16.travnja na otvaranju petodnevne manifestacije „Dani fizike u Dubrovniku“ u sklopu koje se održala i prva radionica s pokusima iz fizike za učenike osnovnih škola pod imenom „Ljepota fizike, Betinim stopama“.

Učenici su u grupama od 3 - 4 učenika istovremeno radili pokuse iz područja mehanike, topline, elektriciteta i optike na način da svaki pokus traje 15 minuta, te se kružno izmjenjivali dok svi nisu prošli sva radna mjesta. Gospodin Hrvoje Mesić iz Udruge “Prirodopolis” i studenti fizike s PMF-a pokazali su brojne „čarolije“ utemeljene na nekim od osnovnih zakona fizike, a djeca su sama, pod njihovim nadzorom, izvodila konkretne pokuse i eksperimente.

Manifestaciju su organizirale Dubrovačke knjižnice u suradnji s Udrugom za promicanje prirodoslovlja „Prirodopolis“ iz Zagreba te Institutom za fiziku, a uz financijsku potporu Grada Dubrovnika, Društva prijatelja dubrovačke starine i Zaklade Caboga Stiftung. Program je dijelom posvećen i znamenitom dubrovačkom matematičaru, fizičaru i geodetu Marinu Getaldiću povodom obilježavanja 450. obljetnice njegova rođenja.

Drugi dio terenske nastave učenici su proveli na Srđu, gdje su stigli uzbudljivom vožnjom dubrovačkom žičarom uživajući u pogledu na Grad. Pod stručnim vodstvom kustosice Muzeja domovinskog rata gđe.Marine Turk učenici su pogledali stalnu postavu Muzeja, te naučili neke od važnijih podataka naše hrvatske povijesti, te činjenicu zašto tvrđava Imperijal na Srđu predstavlja simbol obrane grada Dubrovnika. Fotogalerija