šk. god. 2018./2019.

POSLIJEPODNEVNE INFORMACIJE 1. POLUGODIŠTE

Raspored sati 2018./2019.

šk. god. 2018./2019.

Članovi Vijeća roditelja 2018./2019.

Članovi Vijeća učenika 2018./2019.

Godišnji plan i program rada škole 2018./2019.

GPP 2018 2019 verzija za web.pdf

« Prosinac 2018 »

ZELENA ČISTKA Prvašići i gimnazijalci udružili snage u akciji čišćenja
Autor: Administrator , 30. 4. 2018.

Jednodnevna akcija 'Zelena čistka' koja je dio najvećeg ekološkog volonterskog projekta u Hrvatskoj održala se danas u suradnji Turističke zajednice grada Dubrovnika, Dubrovačke privatne gimnazije i OŠ Ivana Gundulića.

Ravnatelj Privatne gimnazije Tomislav Franušić kazao je kako su gimnazijalci rado pristali sudjelovati u ovoj akciji. Tako su učenici tri razreda, dok su jedni bili na ekskurziji, iskoristili lijep dan i sa svojim profesorima radili u školskom vrtu koji dijele s OŠ Ivana Gundulića. Turistička zajednica Grada Dubrovnika darovala je oko stotinu novih sadnica i cvijeća koje su učenici pažljivo zasadili ispred škole, donosi Dubrovački dnevnik.

- Jutros čim su došli, uhvatili su se rukavica, metli, lopata i u suradnji sa spremačicama i malim osnovcima krenuli s uređenjem školskog okoliša. Čistili su smeće i opuške oko zgrade, korov koji je izbijao iz zida, sređivali travu..., a nakon svega potrebno je izmjeriti količinu otpada i te podatke javiti u središte Zelene čiste - pojasnio je ravnatelj Franušić dodavši kako su učenici i sami izrazili želju za radom, ali i zadovoljstvo nakon napravljenog posla.

- Mi bi voljeli da je više ovakvih akcija i van službenih okvira jer nam je cilj da svima bude ljepše. Ova akcija je posebno korisna za djecu koja puno sjede u učionicama, a najgore je što dosta vremena provode ispred ekrana i to šteti njihovom zdravlju u fizičkom i mentalnom smislu. Puno više koristi mogu dobiti od dana provedenog u prirodi s ciljem uljepšavanja svijeta, druženja i zajedništva nego vremena provedenog za kompjuterom - kazao je ravnatelj Privatne gimnazije Tomislav Franušić.

Gimnazijalci Lukša i Leo danas su vrijedno radili u školskom vrtu.
- Više volim da smo vani nego u razredu jer je ugodno, ali i korisno uljepšavati školski prostor - kazao je Lukša dok je Leo dodao kako je iznimno sretan što su dan proveli u čišćenju te da bi tako trebali raditi barem tri puta godišnje.
Učenice prvog razreda OŠ Ivana Gundulića Mia, Ella i Katarina oduševljene su sadnjom cvijeća. Mia je kazala kako je sretna što može očistiti okoliš škole, dok je Ella istaknula kako obožava cvijeće.

- Radujem se što ćemo čistiti i saditi u mjestu gdje provodimo odmor - dodala je Katarina iz 1.A OŠ Ivana Gundulića.
Inače, akcija "Zelena čistka" se provodi već sedam godina diljem Hrvatske, te je dio globalne kampanje „LET'S DO IT WORLD!“ i europske kampanje „LET'S CLEAN UP EUROPE!“, a njena važnost i veličina potvrđene su i od strane Povjerenstva Ministarstva zaštite okoliša i prirode.

Osnovni cilj provođenja ove akcije je buđenje svijesti mlađih naraštaja o važnosti okoliša te o važnosti doprinosa za očuvanje istog.

Prenesno s http://www.portaloko.hr/clanak/zelena-cistka-prvasici-i-gimnazijalci-udruzili-snage-u-akciji-ciscenja/0/100621/