šk. god. 2018./2019.

POSLIJEPODNEVNE INFORMACIJE 1. POLUGODIŠTE

Raspored sati 2018./2019.

šk. god. 2018./2019.

Članovi Vijeća roditelja 2018./2019.

Članovi Vijeća učenika 2018./2019.

Godišnji plan i program rada škole 2018./2019.

GPP 2018 2019 verzija za web.pdf

« Prosinac 2018 »

Nisi sam, ima nas još!
Autor: Administrator , 11. 6. 2018.

U ponedjeljak 11. lipnja, u sklopu kampanje protiv nasilja nad djecom „Nisi sam, ima nas još“, u prepunom kinu Visia, prikazan je dokumentarni film „Oblak“ koji su pogledali i naši učenici.

„Oblak“ je nagrađivan na više festivala pa tako i na onom prestižnom filmskom festivalu u Cannesu. To je potresna ispovijest obitelji i prijatelja Luke Ritza, dečka koji je brutalno pretučen od ruke vršnjaka. Luka je od posljedica ozljeda preminuo, ali njegov duh živi kroz program borbe protiv nasilja u sklopu kojega se svake godine dodjeljuje nagrada za promicanje tolerancije i škole bez nasilja.

Naši učenici su bili dirnuti ovom tužnom pričom i svoje dojmove odlučili podijeliti s vama.

Jučer sam se upoznao s pričom o Luki Ritzu. Film je tužan, ali i jako poučan. Uči nas toleranciji i prijateljstvu. Svidjelo mi se što su svi Lukini prijatelji htjeli ošišati kosu kako bi mu dali podršku i što su lijepili plakate kako bi se počinitelji što prije pronašli.“

Šimun Piskulić, 6.c

„Luka je izgubio život samo zato što je malo drugačiji. Njegova obitelj i prijatelji su ostali u velikoj tuzi. Pustimo druge da žive kako žele. Nadam se da ovo bolno iskustvo neće više ni jedan roditelj doživjeti.“

Lorena Kršo, 6.c

„Kada nam je profesorica najavila film Oblak prvi put sam čula za slučaj Luke Ritza. Priča o osamnaestogodišnjaku koji je stradao na ovaj okrutan način je vrlo tužna. Posebno je tužna za njegovu obitelj i prijatelje. Važno je prihvatiti nekoga drugačijega od nas, a ne postupati grubo i nasilno.“

Lukrecija Kitin, 6.c

„Film mi se svidio jer nam pokazuje kako i mi djeca možemo promijeniti svijet. To možemo postići tako da uvažavamo tuđa mišljenja, da toleriramo druge osobe i da ne pokrećemo nasilje, nego ga sprječavamo.“

Filip Tokić, 6.a

„Film Oblak je jako potresan. Neki su i zaplakali. Vršnjačko nasilje se često događa, ali me u ovom slučaju šokiralo što je završilo smrću jednog dečka. Najtužniji trenutci filma su mi kada je Lukina mama prepričavala događaje iz te noći. Drago mi je što su osobe koje su odgovorne za Lukinu smrt snosile posljedice za ove okrutne postupke.“

Lana Jažo, 6.a