šk. god. 2018./2019.

POSLIJEPODNEVNE INFORMACIJE 1. POLUGODIŠTE

Raspored sati 2018./2019.

šk. god. 2018./2019.

Članovi Vijeća roditelja 2018./2019.

Članovi Vijeća učenika 2018./2019.

Godišnji plan i program rada škole 2018./2019.

GPP 2018 2019 verzija za web.pdf

« Prosinac 2018 »

Teleoperateri partneri kurikularne reforme: 74 škole dobivaju besplatan mobilni Internet
Autor: Administrator , 23. 7. 2018.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja potpisalo je ugovore o suradnji s trima teleoperaterima (HT, Tele2, Vipnet) u sklopu provedbe eksperimentalnoga pilot-programa „Škola za život“, a u svrhu povećanja i razvijanja digitalnih kompetencija učenika na način da se svakom učeniku osigura pristup digitalnim obrazovnim sadržajima bežičnim pristupom Internetu.

Teleoperateri će tako za školsku godinu 2018./2019. besplatno, za svakog učenika i učitelja/nastavnika škole u kojoj će se provoditi eksperimentalni program „Škola za život“, a koji izabere korištenje besplatnih sadržaja teleoperatera, osigurati SIM karticu, besplatan pristup određenim mrežnim stranicama s obrazovnim sadržajima. Dodatno, iako je inicijalna ideja bila 1GB mjesečnoga prometa nužnoga za istraživački rad učenika u nastavnome procesu, kompanije svjesne važnosti STEM-a u svoju su ponudu uključile 2GB.

„Zahvaljujem teleoperaterima HT-u, Tele2 i Vipnetu na uključivanju u projekt Škola za život. Od jeseni kreće eksperimentalni program u 74 škole, informatika se uvodi u sve osnovne škole kao obvezan predmet u petim i šestim razredima, u suradnji s IRIM-om već u ovoj školskoj godini bilo je osigurano 45.000 micro:bitova za nastavu u osnovnim školama diljem Hrvatske. Sve je to dio digitalne transformacije škola jer naši učenici zaslužuju jednake šanse kao njihovi vršnjaci u drugim EU zemljama. Ovo je sjajan primjer kvalitetne suradnje gospodarstva i države“, istaknula je ministrica znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Blaženka Divjak.

Zadovoljstvo uključivanjem u ovaj projekt izrazili su i predstavnici teleoperatera.

„Hrvatski Telekom u proteklih nekoliko godina u suradnji s IRIM-om osigurao je kvalitetnu podlogu za STEM evoluciju u hrvatskim školama. Zahvaljujući tome, generacija mladih koju odgajamo ima mogućnost upoznati sve prednosti najnovije tehnologije i usvojiti znanje koje će im otvoriti prilike za osobni i profesionalni razvoj. Istodobno, hrvatski građani i školarci već danas imaju na raspolaganju jednu od najboljih mobilnih mreža u Europi, a Istra je postala i prva regija u zemlji s infrastrukturom spremnom za 5G. Upravo zato snažno vjerujemo da će naši učenici, ali i svi naši korisnici, među prvima u Europi uživati u mogućnostima koje pruža 5 G i kvalitetnim znanjem spremno iskoristiti sve prilike društvenih, gospodarskih i tehnoloških promjena koje donosi. Ova suradnja s Ministarstvom je još jedan veliki korak u tom smjeru“, istaknuo je direktor Sektora marketinga za privatne korisnike HT-a, gosp. Brešković.

Prenešeno s https://mzo.hr/hr/teleoperateri-partneri-kurikularne-reforme-74-skole-dobivaju-besplatan-mobilni-internet