šk. god. 2019./2020.

Razredna nastava

Predmetna nastava

Odluka o realizaciji odmora za učenike

Odluka o realizaciji odmora za učenike tijekom 2019./2020. nastavne godine za školske ustanove na području Dubrovačko-neretvanske županije

Raspored sati 2019./2020.

Klikni na sliku za raspored sati

Raspored treninga u školskoj godini 2019./2020.
1.-4. razreda
5.-8. razreda

« Studeni 2020 »

Nacionalni kviz za poticanje čitanja – ISTRAŽIVAČI PLANETA Z.
Autor: Administrator , 8. 10. 2020.

Klikni na sliku za uvećanje

Dragi učenici!

Pozivamo vas da u  sklopu Mjeseca hrvatske knjige odvojite petnaestak minuta  i do 23.10.2020. riješite Nacionalni kviz za poticanje čitanja – ISTRAŽIVAČI PLANETA Z.

Ovogodišnji je Mjesec knjige posvećen planetu Zemlji, a rješavanjem kviza saznat ćete neke zanimljivosti, vjerojatno se i iznenaditi nekim podatcima, šokirati ili rastužiti, ali i sudjelovati u završnom izvlačenju nagrada.

Kviz se nalazi na mrežnoj stranici: https://www.mhk.hr/kviz/, sastoji se od 15 pitanja i vrlo je jednostavan za rješavanje – dovoljno vam je računalo, tablet ili mobitel.

Ne zaboravite na kraju kviza popuniti tražene podatke tj. navesti naziv naše školske knjižnice (šk. knjižnica OŠ Ivana Gundulića)  kako biste mogli sudjelovati u završnom izvlačenju nagrada.

Svako pitanje sadrži poveznicu u kojoj se krije točan odgovor, stoga treba otvoriti predloženu poveznicu (kliknuti na riječ ili skupinu riječi koje su istaknute plavom bojom), proučiti je i nakon toga odgovoriti na pitanje.

U pitanju koje nudi poveznicu s digitaliziranom knjigom, treba prolistati knjigu da bi se došlo do točnog odgovora.

U pitanju s interaktivnom kartom treba pronaći traženo mjesto na karti, kliknuti na njega i u tekstu pronaći točan odgovor.

Vjerujte, ZABAVNO JE, NIJE PRETEŠKO, UVJEŽBAVATE TEHNIKE BRZOG ČITANJA (nije nužno pročitati cijeli tekst da biste pronašli točan odgovor), UČITE i ODAJETE PRIZNANJE KNJIGAMA I PREDIVNOM PLANETU NA KOJEM ŽIVIMO (a kojemu smo očito narušili ravnotežu).