Upis u 1. razred 2022./2023.

Obavijest o upisu učenika/ica u 1. razred školske 2022./2023. godine se nalazi na sljedećoj poveznici.

NOVO! Obavijest roditeljima za upis u prvi razred osnovne škole Ivana Gundulića

Stručno-razvojna služba

Klikni na sliku za kalendar!

Raspored sati 2020./2021.

« Siječanj 2022 »

OBAVIJEST O POČETKU NASTAVNE GODINE 2021./22.
Autor: Administrator , 3. 9. 2021.

Dragi učenici i roditelji,

vrijeme je za povratak u školske klupe! Na samom početku želimo svima uspješnu novu školsku godinu koja će se i dalje odvijati u posebnim, ali ipak nešto blažim, pandemijskim uvjetima s ciljem što sigurnijeg i zaštićenijeg boravka u školskim prostorima. Vidi opširnije!

Nastava će se i ove školske godine  odvijati u dvije smjene. Svaki će se tjedan smjene izmjenjivati (jedni ujutro, drugi popodne i obrnuto). Jutarnja smjena počinje u 8:00 sati, a popodnevna u 14:00. Nastavni sat traje 45 minuta.

Učenici 1. i 2. razreda stalno su u jutarnjoj smjeni, a učenici 3. i 4. razreda te učenici predmetne nastave i učenici u odjelima djelomične integracije međusobno izmjenjuju smjene.
Prvi tjedan 3. i 4. razredi kreću u jutarnju, a učenici 5. – 8. razreda u popodnevnu smjenu.

Prilikom dolaska ispred škole učenici odmah ulaze u školu. Učenike prvog razreda ispred škole čeka učiteljica.
Učenici 1. – 4. razreda ne nose maske, a roditelje se mole da svojoj djeci mjere temperaturu kod kuće prije odlaska u školu.
Učenici 5. – 8. razreda obvezni su nositi masku.
Nastava se odvija uživo, uključujući izbornu, dodatnu, dopunsku nastavu te izvannastavne aktivnosti.

Učenici PŠ Koločep, Suđurađ i Luka Šipanska pohađaju nastavu u jednoj smjeni.
Učenici PŠ Koločep dolaze u 9:30, a učenici PŠ Luka Šipanska i Suđurađ u 8 sati.

Nastavna godina 2021./2022. započinje u ponedjeljak 6. rujna 2021. godine.

Prvi dan nastave učenici će imati samo Sat razrednika u učionici prema rasporedu. Razrednici će učenike upoznati s ovogodišnjom organizacijom nastave te svim epidemiološkim mjerama i posebnim pravilima koja će vrijediti kao i svim ostalim važnim informacijama.

Učenici od 2. do 8. razreda trebaju donijeti bilježnicu, pribor za pisanje i torbu. Svi učenici ostvaruju pravo na besplatne udžbenike koje će dobit tijekom mjeseca rujna.Učenici koji ostvaruju pravo na besplatne radne meterijale, a koje financira Grad Dubrovnik dobit će ih u ponedjeljak.

RASPORED ZA 1. RAZRED - PRVI DAN ŠKOLE

Svečani prijem učenika 1. razreda počinje u:

• 9:30 sati za 1. a, b i c razred
  • 10:30 za 1. d i e razred

na platou ispred glavnog ulaza u školu. U slučaju lošeg vremena prijem će se održati u holu škole.

Prijem učenika 1. razreda u PŠ Luka Šipanska započinje u 8:00 sati.

Učenici dolaze u pratnji roditelja. Obvezno je održavanje distance  od jednog učenika i roditelja do drugog učenika i roditelja.  Nakon kraćeg programa ispred škole, učenici sa svojim učiteljicama, podijeljeni po razredima, ulaze u školu gdje će se upoznati s epidemiološkim mjerama koje se provode prilikom ulaska u zgradu, a potom odlaze u učionicu.

Učenici će s učiteljicom u učionici biti do 10:20 (prva grupa), odnosno do 11:20 (druga grupa). Roditelji ne ulaze u školu, nego svoju djecu čekaju ispred škole (mogu biti na igralištu ispod starog dijela škole).

Sve informacije za naredne dane roditeljima će dati učiteljica. Roditeljski sastanak za prve razrede održat će se prvi tjedan.

Učenici će iz škole izaći na sporedan izlaz pokraj Sustjepanske ulice.

RASPORED ZA UČENIKE OD 2. DO 4. RAZREDA – PRVI DAN ŠKOLE

Nastava počinje u 8:00 sati  i trajat će do 10:10.

Prilikom dolaska ispred škole učenici odmah ulaze u školu, u učionicu prema navedenom rasporedu gdje ih čekaju njihovi učitelji.

Prilikom ulaska provode se sve uobičajene mjere dezinfekcije, pranja ruku  te održavanja distance.

Svi učenici imaju Sat razrednika.

RASPORED ZA UČENIKE OD 5. DO 8. RAZREDA – PRVI DAN ŠKOLE

Učenici 5. razreda dolaze u 11:15 do 12:45.

Učenike 5. razreda ispred škole će čekati njihovi razrednici.

Učenici 6.,7.,8. razreda dolaze u školu u 11:30 do 13:00. Prilikom dolaska učenici ulaze u svoje učionice.

Prilikom ulaska provode se sve uobičajene mjere dezinfekcije, pranja ruku te održavanja distance.

Svaki razredni odjel ima svoju učionicu u kojoj boravi za vrijeme održavanja nastave.Nastava se održava u blok satovima.

Veselimo se novoj školskoj godini! „Svako novo znanje, svaka nova vještina malo je bogatstvo koje oblikuje naše ponašanje, stavove i misli.“ Učimo, rastimo, veselimo se i budimo odgovorni - čuvajmo svoje i zdravlje ostalih!

Vedrana Elez