Upis u 1. razred 2022./2023.

Obavijest o upisu učenika/ica u 1. razred školske 2022./2023. godine se nalazi na sljedećoj poveznici.

NOVO! Obavijest roditeljima za upis u prvi razred osnovne škole Ivana Gundulića

Stručno-razvojna služba

Klikni na sliku za kalendar!

Raspored sati 2020./2021.

« Siječanj 2022 »

Premijera filma „Svi smo mi dio sna“
Autor: Administrator , 8. 12. 2021.

U srijedu, 8. prosinca, u holu škole upriličena je premijera filma „Svi smo mi dio sna“, koji je nastao u sklopu školskog projekta „Stopama branitelja Srđa“ povodom 30. obljetnice početka Domovinskog rata na dubrovačkom području.

U filmu sudjeluju učenici 8. razreda, Nina Šunjić, Dora Vicelić, Nika Simoni, Pierina Bogdanović i Pjero Vuletić koji su razgovarali s gosp. Željkom Mirovićem, dubrovačkim braniteljem i glazbenikom, gosp. Mihom Katičićem, zamjenikom pročelnika Upravnog odjela za obrazovanje, gđom. Nikom Nagy, spikericom radio Dubrovnika te Antonijom Matanom, bivšom učenicom ove škole, a svi su oni, iz vlastite perspektive podijelili svoja ratna sjećanja i svjedočanstva.

Kako su sami učenici i njihovi mentori, prof. Barbara Ogresta, prof. Mila Sršen i šk. knjižničarka Martina Skvrce istaknuli, filmom su željeli iskazati zahvalnost za slobodu u kojoj žive i dati svoj doprinos nezaboravljanju novije dubrovačke povijesti sadržajem koji će biti razumljiv i blizak djeci.

Učenici školske likovne grupe, Vita Vlahinić, Tonka Bender, Nicol Svilokos i Iva Šoletić, oslikale su male kutijice sjećanja za uspomenu sugovornicima, a treba spomenuti kako je doprinos filmu dao i školski zbor izvodeći pjesmu „Svi smo mi dio sna“, uz klavirsku pratnju prof. Maris Dražete te pratnju na gitari Darisa Omerčahića, učenika 5. razreda.

F o t o g a l e r i j a