šk. god. 2019./2020.

Razredna nastava

Predmetna nastava

Odluka o realizaciji odmora za učenike

Odluka o realizaciji odmora za učenike tijekom 2019./2020. nastavne godine za školske ustanove na području Dubrovačko-neretvanske županije

Raspored sati 2019./2020.

Klikni na sliku za raspored sati

Raspored treninga u školskoj godini 2019./2020.
1.-4. razreda
5.-8. razreda

« Studeni 2020 »

„Zasadi drvo, ne budi panj“ u OŠ Ivana Gundulića
Autor: Administrator , 25. 10. 2019.

Osnovna škola Ivana Gundulića, škola s međunarodnim statusom Ekoškole, pridružila se građanskoj inicijativi zanimljiva i poticajna naziva „Zasadi drvo, ne budi panj“ kojom se od 25. do 27. listopada 2019. organizira i provodi kolektivna sadnja diljem Lijepe Naše.

Kako sami organizatori ističu, ova inicijativa, koja se provodi na lokalnoj, županijskoj i nacionalnoj razini, pokrenuta je s idejom da sadnjom drva svatko može doprinijeti poboljšanju vlastite životne sredine angažirajući se ujedno u borbi protiv klimatskih promjena koje su ozbiljna prijetnja budućnosti Zemlje.

Zahvaljujući donacijama Grada Dubrovnika, putničke agencije Elite Travel d.o.o i kompanije za kružna putovanja MSC Krstarenja d.o.o te podršci radne skupine Dubrovnik za ovu inicijativu, učenici 3. a i 3. c razreda sa svojim su učiteljicama, Anicom Arkulin i Maritom Tošić, proveli veselo i korisno jutro sadeći sadnice limuna, naranače, limete, narančina, klementine i ružmarina u školskome dvorištu. Učenicima su se u sadnji pridružili i predstavnici Elite Travela d.o.o.

Na ovaj su način mali i veliki gundulići, s lopatama i sadnicama u rukama, pitanje budućnosti Zemlje uzeli u svoje ruke svjesni da je svaki pojedinac odgovoran za opstanak svijeta u kojemu živimo.

Jedna od učenica na kraju je veselo zaključila: „Dogodine ćemo proslaviti prvi rođendan naših stabala!“