Raspored sati 2018./2019.

šk. god. 2018./2019.

Članovi Vijeća roditelja 2018./2019.

Članovi Vijeća učenika 2018./2019.

Godišnji plan i program rada škole 2018./2019.

GPP 2018 2019 verzija za web.pdf

« Studeni 2018 »

Svjetski dan hrane
Autor: Administrator , 19. 10. 2015.

Povodom Svjetskog dana hrane koji se obilježava 16. listopada, učenici 4.D razreda su kroz različite sadržaje učili o važnosti i dobrobiti pravilne i zdrave ishrane. Također smo spomenuli osnovni razlog obilježavanja ovog datuma, a to je glad u svijetu.

Učenici su shvatili ozbiljnost i veličinu ovog problema pogotovo zato što broj gladnih nadilazi brojeve do kojih su učili, tako da smo malo proširili brojevni pravac iz matematike.

U prirodi i društvu smo se najviše osvrnuli na potrebu zdrave ishrane i dobrobitima koje nam donosi, kao dio zdravog načina života. Zajedno smo prošli piramidu zdrave hrane i uočili koje su namirnice pravo blago vitamina i ostalih važnih nutrijenata.

Tijekom sata razrednika, hrvatskog jezika i likovne kulture pričali smo o tome kako je Svjetski dan hrane posvećen borbi protiv gladi i neravnomjerne raspodjele hrane u svijetu, jer dok neki imaju previše i bore se s pretilošću, drugi umiru od gladi ili posljedica pothranjenosti. Domišljati četvrtaši su sami donosili zaključke o mogućnostima rješavanja tog velikog problema, te su zajedno sa svojom učiteljicom osmislili i napravili plakat koji je zajedno s ostalim radovima i porukama izložen u holu naše škole.