Pohvala gradonačelnika

Datum objave: 25. lipnja 2026.
Vrijeme objave: 19:33

Učenici 1.b razreda produženog boravka i učenici Osnovne škole Marina Držića, na inicijativu Udruge gluhih i nagluhih Dubrovačko-neretvanske županije, pozvani su u Gradsku vijećnicu kako bi im se gradonačelnik Grada Dubrovnika, g. Mato Franković, osobno zahvalio na promicanju inkluzije među djecom i građanima.

Naime, učenici 1.b razreda tijekom cijele nastavne godine sa svojom učiteljicom uče znakovni jezik za gluhe i nagluhe osobe. Nedavno su svoja znanja predstavili članovima Udruge gluhih i nagluhih Dubrovačko-neretvanske županije te pokazali koliko su predani učenju i razumijevanju različitosti.

Danas su, u pratnji predsjednice Udruge, gđe. Ivone Katušić, i komunikacijske posrednice, gđe. Stanke Grbić Vušić, imali priliku upoznati gradonačelnika.

Gradonačelnik g. Mato Franković i pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, socijalnu skrb i civilno društvo, g. Dživo Brčić, zahvalili su učenicima na trudu, entuzijazmu i otvorenosti za stjecanje novih znanja te istaknuli važnost razvijanja svijesti o inkluziji i međusobnom uvažavanju od najranije dobi.

 

Pročitajte još

Skip to content