šk. god. 2019./2020.

Razredna nastava

Predmetna nastava

Odluka o realizaciji odmora za učenike

Odluka o realizaciji odmora za učenike tijekom 2019./2020. nastavne godine za školske ustanove na području Dubrovačko-neretvanske županije

Raspored sati 2019./2020.

Klikni na sliku za raspored sati

Raspored treninga u školskoj godini 2019./2020.
1.-4. razreda
5.-8. razreda

« Studeni 2020 »

Dan OŠ Ivana Gundulića
Autor: Administrator , 24. 5. 2019.

Skrbeći o prirodi skrbimo o čovjeku.

Danas je u OŠ Ivana Gundulića obilježen Dan škole, a središnji događaj bila je svečana priredba kojoj su uz učenike i djelatnike ove škole nazočili i pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, šport, socijalnu skrb i civilno društvo gosp. Đivo Brčić, ravnatelj Obrtničke i tehničke škole, gosp. Dinko Mandić s nastavnicima i učenicima te zamjenik direktora Čistoće Dubrovnik, gosp. Maro Kristić.

Svečanost je bila u znaku ekologije i predstavljanja projekta „Odvoji i spoji – odvoji otpad i spoji ljude“ koji zajednički provode OŠ Ivana Gundulića i Obrtnička i tehnička škola uz financijsku potporu Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva i Europske zaklade za filantropiju i društveni razvoj - provoditelja natječaja Dobro(BIT) u zajednici “Dobrota nas veže i spaja” za provedbu zajedničke inicijative djece u zajednici.

Svoju podršku dala je i Čistoća Dubrovnik u vidu edukacije učenika dviju dubrovačkih škola koji dalje educiraju svoje vršnjake. Uz promidžbene i edukativne materijale učenici uključeni u ovaj program snimili su i kraći edukativni film koji je svoju premijeru imao upravo danas.

Ravnateljica Vedrana Elez izrazila je zadovoljstvo zbog zanimljive suradnje osnovnoškolaca i srednjoškolaca naglasivši iznimnu važnost provođenja ovakvih projekata i osvješćivanja društva, počevši od najranije dobi, o nužnosti i dobrobiti pravilnog gospodarenja otpadom.

Krajnji cilj projekta „Odvoji i spoji“ kontinuirana je i sustavna briga za opće dobro – skrbeći o prirodi skrbimo o čovjeku. Koordinatori inicijative su Mateja Šarlija, socijalna pedagoginja i Martina Skvrce, šk. knjižničarka te Marijana Milošević i Jure Burić, profesori iz Obrtničke i tehničke škole.

Osim učenika 6. razreda  izravno uključenih u inicijativu (ŠIMUN KUSIĆ MUŠANOVIĆ, PAULA LOBAŠ, DANIJELA ĐURIĆ, NINA ĆUIĆ, PETAR KMETOVIĆ, LUCIJA SEBASTIJAN, LEONA MUSTAHINIĆ, MATEJ OBERAN) i veliki broj ostalih učenika sa svojim se nastavnicima uključio na neki način u ovaj projekt, a likovni, literarni i ostali radovi izloženi su školskome holu.

Nakon predstavljanja projekta nastavljen je veseo program uz zanimljiv igrokaz učenika 1.r., recitacije učenika 2. razreda te učenika sa Šipana, a imali smo priliku čuti i recital učenika 5. i 7. razreda „Sva priroda hram je“. Naravno, školska je priredba nezamisliva bez Zumba Gundulića te glazbe školskoga zbora koji su svečanost završili pjesmom Parnog valjka „Uhvati ritam“.

Bila je to dobra poruka na prvi put održanom Natjecanju u sricanju („spelling natjecanje“) u školskom holu koji su organizirale učiteljice engleskog jezika, Dolores Stančić, Ana Bošnjak i Petra Opačić. Učenici su, u najrazličitijim ritmovima, pokazali zavidnu vještinu rastavljanja engleskih riječi na slova, a svako je uspješno i malo manje uspješno sricanje nagrađeno gromoglasnim pljeskom. Bravo, Gundulići! Takav se duh traži.

Budući da je  jučer na Korčuli Učenička zadruga „Pitospora“ osvojila 1. mjesto na Međužupanijskoj smotri, i na Državnom će natjecanju predstavljati našu školu i zadruge Dubrovačko-neretvanske županije, danas su u školskome holu izloženi njihovi proizvodi.

Čestitamo našim učenicama Ani Letunić, Asji Hebib i Ani Macan te voditeljici zadruge Branki Bender. Na Korčuli je s njima bila i nastavnica Antonija Kozina, voditeljica sekcije, a likovna je suradnica nastavnica Ivana Gojavić.

I na kraju, još jednom čestitke svima povodom Dana škole!

Film Odvoji i spoji!

Odvoji_i_spoji.mp4 (31.98 MB)