Predupis djece u 1. razred školske godine 2019./2020.

Klikni na sliku za više

Obavijest o upisu djece u I. razred osnovne škole

HRVATSKI ZAVOD ZA ZAPOŠLJAVANJE
PODRUČNI URED DUBROVNIK
CENTAR ZA INFORMIRANJE I SAVJETOVANJE O KARIJERI

RADIONICE za osmaše U OŽUJKU 2020.

šk. god. 2019./2020.

Razredna nastava

Predmetna nastava

Godišnji plan i program rada škole 2019./2020.

Odluka o realizaciji odmora za učenike

Odluka o realizaciji odmora za učenike tijekom 2019./2020. nastavne godine za školske ustanove na području Dubrovačko-neretvanske županije

šk. god. 2019./2020.

Članovi Vijeća roditelja 2019./2020.

Članovi Vijeća učenika 2019./2020.

Raspored sati 2019./2020.

Klikni na sliku za raspored sati

Raspored treninga u školskoj godini 2019./2020.
1.-4. razreda
5.-8. razreda

« Ožujak 2020 »

Projekt:          REHABILITACIJA POKRETOM

Opis projekta

Rehabilitacija putem pokreta je školski  projekt za učenike osnovne škole (uzrasta 6-10 godina) i učenike s poteškoćama koji pohađaju našu školu.

Provodi se od 2015., tijekom cijele školske godine. Program realiziraju stručne osobe: profesor kineziologije Karmela Nikolić Prkačin, edukator rehabilitator Žana Hrgović i Marina Vučković- Matić, učiteljica razredne nastave Tonka Brailo.

Specifičnost projekta je u tome što su uključuje djecu s poteškoćama koja  u sustavu školstva pohađaju redovnu školu usprkos svojim intelektualnim i fizičkim ograničenjima. To su djeca raznog spektra oštećenja: autizam, mentalna retardacija, cerebralna paraliza, senzorna oštećenja, višestruka oštećenja. Sva su djeca uključena u redoviti sustav školovanja uz dodatnu pomoć  edukatora rehabilitatora koji provode individualizranu nastavu društveno prirodoslovnih predmeta. Odgojnu skupinu predmeta učenici pohađaju u svojim matičnim razrednim odjelima uz maksimalnu individualizaviju i integraciju.

Programom stječemo i usavršavamo motoričke vještine, osnovne oblike kretanja, stimulaciju razvoja perceptivnih i kognitivnih funkcija komunikacije i socijalnog ponašanja. Osnovni zadatak je inkluzija i socijalizacija djece s poteškoćama u različite socijalne sredine (škola, obitelj, prijatelji, sport, klubovi…).

Program je razrađen kroz aktivnosti motoričkog reagiranja,prilagođavanja i restrukturiranja, kombiniranja, uspostavljanja i održavanja ravnoteže, prostorne orjentacije i ritmiziranja pravilnim doziranjem i distribucijom opterećenja. Program se bazira na individualnom pristupu.

Praćenjem i vrednovanjem projekta  gledamo razinu napretka u motoričkim i funkcionalnim sposobnostima te razinu socijalizacije.

Osnovna implementacija projekta je odvikavanje djece od hipotoničnog načina življenja te primjena naučenih vještina u svakodnevnom životu. Usvajanjem ovih vještina vidljiva je bolja orijentacija djece na vanjskom prostoru (igrališta, parkovi i sl.). Primjenom naučenih motoričkih sposobnosti lakše savladavaju prirodne prepreka, jača im samopouzdanje što je osnovni faktor u socijalizaciji.

Kroz izvannastavne aktivnosti učenici su uključeni u razne aspekte društvenog života škole: ples, likovne radionice, kreativne radionice, eko grupe, dramske radionice, školski sportski klub i slično. Izvan škole  također sudjeluju u raznim aktivnostima i jako dobro su integrirani i prihvaćeni.

Lokalna sredina je izuzetno senzibilizirana za pomoć i podršku u projektu, a ovaj nas je projekt inspirirao za daljnji rad i traženje novih projekata za integraciju djece s poteškoćama u razvoju.