šk. god. 2019./2020.

Razredna nastava

Predmetna nastava

Odluka o realizaciji odmora za učenike

Odluka o realizaciji odmora za učenike tijekom 2019./2020. nastavne godine za školske ustanove na području Dubrovačko-neretvanske županije

Raspored sati 2019./2020.

Klikni na sliku za raspored sati

Raspored treninga u školskoj godini 2019./2020.
1.-4. razreda
5.-8. razreda

« Studeni 2020 »

Zajedno smo jači!
Autor: Administrator , 1. 10. 2019.

OŠ Ivana Gundulića i Obrtničkoj i tehničkoj školi iz Dubrovnika dodijeljena nagrada „Dobrota nas veže i spaja“

Zajednička inicijativa „Odvoji i spoji! (Odvoji otpad i spoji ljude“), usmjerena prema kontinuiranoj i sustavnoj brizi za opće dobro, donijela je našoj školi i Obrtničkoj i tehničkoj školi priznanje i nagradu za poseban doprinos razvoju filantropije i društvenog angažmana mladih u lokalnoj zajednici u 2018. godini koju dodjeljuje Europska zaklada za filantropiju i  društveni razvoj.

Predstavnici osnovne škole uključeni u ovu inicijativu, učenici 7. razreda – Sunčica Bubalo, Nina Ćuić, Petar Kmetović, Šimun Petar Kusić Mušanović, Lucija Sebastijan te mentorice Mateja Šarlija i Martina Skvrce i predstavnici srednje škole, učenice 3. i 4. razreda – Karmen Đuraš, Iva Matijašević, Mihaela Kuliš, Petra Plastić, Mara Popović s mentorima Marijanom Milošević i Jurom Burićem, boravili su u Zadru.

Tamo je 28. rujna 2019. organizirana središnja proslava Tjedna filantropije i Europskog dana filantropije i zakladništva koji se obilježava diljem Europe, a Republika Hrvatska uključuje se četvrti put. Nositelji su programa Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva i Europska zaklada za filantropiju i društveni razvoj.

Prvi dio programa održan je tijekom jutra na Naradnom trgu u Zadru uz interaktivni program za djecu i mlade na temu filantropije-čovjekoljublja.

Drugi dio programa održao se u kući filantropije u IMPACT centru u Zadru. Tom su prigodom predstavljene najbolje inicijative osnovnih i srednjih škola te dodijeljene nagrade i priznanja mladim ljudima i nastavnicima koji svojim djelovanjem promiču dobrotu, brigu za druge i društvo u cjelini te osvješćuju sredine u kojima žive o lokalnim i globalnim problemima trudeći se izgraditi bolji svijet.

Inicijativom „Odvoji i spoji!“ učenici OŠ Ivana Gundulića te Obrtničke i tehničke škole žele potaknuti i naučiti vršnjake i odrasle na razvrstavanje otpada u odgovarajuće spremnike s ciljem da se takav obrazac ponašanja preslika u obitelji i šire, potaknuti druge škole na odgovorno postupanje s vlastitim komunalnim otpadom te razvijati filantropiju uz želju buđenja filantropskog duha i u drugima.

„Sami možemo učiniti malo, zajedno možemo učiniti puno!“