Raspored sati 2017./2018.

šk. god. 2017./2018.

RASPORED PRIMANJA RODITELJA.docx

Godišnji plan i program rada škole 2017./2018.

19 OS IVANA GUNDULICA GPP novo.pdf

šk. god. 2017./2018.

Članovi Vijeća roditelja 2017./2018.

Članovi Vijeća učenika 2017./2018.

« Lipanj 2018 »

Sport i mi: natjecanje učenika 8. razreda
Autor: Administrator , 27. 11. 2017.

Mens sana in corpore sano.

U ponedjeljak 27. studenog 2017. u našoj se školi održalo natjecanje između učenika i učenica osmih razreda. Učenice su se natjecale u odbojci, a učenici u nogometu.

Razredni odjel 8. c osvojio je prvo mjesto: njihove učenice bile su najbolje u odbojci, a učenici u nogometu. Drugo mjesto pripalo je 8.a razredu dok je treće mjesto osvojio 8.b razred.

Ovo natjecanje, uz mnogobrojne ostale sportske aktivnosti, programe i projekte pokazuje kako OŠ Ivana Gundulića promiče vrijednosti bavljenja sportom.

Poznato je da tjelesna aktivnost i bavljenje sportom u djece doprinose njihovu višestranom psihosomatskom razvoju te razvoju zdravstvene kulture uopće u svrhu čuvanja i unapređivanja vlastitog zdravlja i zdravlja okoline.  No sport, osim očuvanja zdravlja, ima i značajnu društvenu ulogu. Ta uloga očituje se i u prevenciji vršnjačkog nasilja jer se učenici kroz sport odgajaju i uče međusobnom uvažavanju, timskom radu, angažiranosti u ostvarivanju zajedničkih ciljeva i zdravoj konkurenciji te kvalitetnom provođenju vremena u školi, ali i svog slobodnog vremena.

Izbora je zaista mnogo: od Školske sportske sekcije koja učenicima omogućava bavljenje nogometom, košarkom, odbojkom, rukometom i zumbom, Univerzalne športske škole namijenjene učenicima 2. razreda, Malih limača do projekata Rehabilitacija pokretom, Vrtim zdravi film, Probuđena prošlost – vremeplov igara do najnovijeg projekta Vježbaonica namijenjenog djeci koja ne idu ni na kakve aktivnosti.